A.Veryga: „Kai lendu į apleistą pastatą, ne taip baisu, užkris ant galvos koks pagalio gabalas ar ne“

Share This Post


Fotografija – vienas iš politiko pomėgių, o jo matymo lauke atsiduria ne tik miestų fragmentai, tačiau ir apleistos, neturistinės vietos. Fotografija neatsiejama nuo dar vieno A.Verygos pomėgio – kelionių motociklu.

Politikas neseniai Kaune surengė savo fotografijų parodą, užfiksuotais vaizdais jis dalijasi ir socialiniame tinkle. Jo nuotraukose nėra žmonių ar gyvūnų, gal tik kartais į jas beveik atsitiktinai užklysta tingi katė.

Kartais nuotraukose užgesinamos spalvos, tačiau jose visad lieka dėmesys detalėms ir tam, ko professional šalį einantis žmogus tiesiog nemato. O kartais fotografija flirtuoja su dirbtiniu intelektu, pagal užduodamus specialius raktažodžius – žinomų meno kūrinių pavadinimus.

A.Veryga mėgsta ieškoti apleistų vietų ir jose fiksuoti akimirkas – tarsi atmintį.

Kartais iki tokios akimirkos jam tenka brautis juosmenį siekiančiais dilgėlynais.

„Miestuose yra vietų, kurios iki negalėjimo žinomos, atpažįstamos. Wager taip pat yra vietų, kurių žmonės nežino arba jų neatpažįsta“, – sako A.Veryga.

Fotografijoje, kaip ir gyvenime, nutinka visko.

Apie visa tai – 15min pokalbis su A.Veryga.

– Belaukdama mūsų pokalbio prisiminiau vieno savo bičiulio, kuris taip pat mėgsta fotografuoti, frazę. Jis sako, kad Lietuvoje, kalbant apie fotografiją, yra du metų laikai – kai žydi rapsai ir kai jie nežydi. Jūsų nuotraukose, beje, mačiau tik vieną nuotrauką su rapsais. Tačiau apskritai žmonės juos fotografuoti labai mėgsta. Kaip jums atrodo, kodėl?

– Nes jie labai kontrastingi. Didelis kontrastas tarp mėlyno dangaus ir geltonų rapsų. Tas vaizdas užburia. Tačiau aš rapsus fotografuoti nelabai mėgstu.

Galima pastebėti, kad dalis mano fotografijų – naktinės, vakarinės.spot_img

Related Posts

Co nas łączy z filomatami?

Październik nie budzi w naszym społeczeństwie jakichś powszechnych...

Assessing Polygon’s state forward of USDC’s integration

Journalist Posted: September 30, 2023 Polygon’s USDC integration could have...

Rusija ruošiasi „Didžiajam Tėvynės karui“

Rusijos finansų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad 2024 m....
- Advertisement -spot_img