Seimas žada svarstyti iniciatyvą surengti apkaltą R.Žemaitaičiui dėl antisemitinių įrašų

Share This Post


Parlamentarai spręs, ar sudaryti laikinąją Seimo komisiją, kuri ištirtų, ar yra pagrindas pradėti apkaltą R.Žemaitaičiui.

Pagal projektą, komisija tokią išvadą turėtų pateikti iki šių metų gruodžio 1 dienos.

Mišrios Seimo narių grupės vadovė Agnė Širinskienė teigė, kad klausimas į darbotvarkę įtrauktas per vėlai, o R.Žemaitaičiui nebuvo laiko pasiruošti atremti kaltinimus.

„Seimo nariui svarbiau pasiruošti, kai bus sudaryta komisija. Apkaltos iniciatyva seniai žinoma, tai Seimo nariui ne naujiena. Manau, Seimo narys yra labai energingas, jis pasipiktintų, kad jūs abejojate jo gebėjimais pasiruošti“, – tvirtino pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.

Praėjusią savaitę valdantieji surinko 36 parašus dėl apkaltos šiam parlamentarui už antisemitinio pobūdžio pasisakymų.

„Iš Seimo nario R. Žemaitaičio teiginių turinio ir jų sisteminio pakartotinumo darytina išvada, kad šie pasisakymai pasižymi nuolatiniu neapykantos kurstymu, antisemitinių nuostatų skatinimu, priešiškumo kūrimu, kuris yra tiesiogiai nukreiptas prieš vieną tautinę mažumą – žydų tautą bei Izraelio valstybę“, – rašoma apkaltos tekste.

Valdančiųjų vertinimu, tokiais sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Apkaltos tekste pateikiami R.Žemaitaičio įrašai, tokie kaip: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!” ir kiti.

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš wager kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

R.Žemaitaitis praėjusią savaitę BNS sakė manantis, kad pagrindo jo apkaltai nėra ir pridūrė, kad „kiekvienam psichopatui suteikta galimybė šitą dalyką daryti.“

Pagal Seimo statutą, apie apkaltos iniciatyvą paskelbus Seime, turi būti sudaroma specialioji tyrimo komisija, kuri pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti. Išnagrinėjusi visas aplinkybes komisija teiks siūlymą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, ar nėra.

Seimui patvirtinus išvadą, kad esama pagrindo apkaltai, jis turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis konstatuotų, ar parlamentaras pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, ar ne.

Jeigu pažeidimas būtų konstatuotas, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai arba ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.spot_img

Related Posts

- Advertisement -spot_img